Тема: У бабусі на подвір’ї
08.11.2016 17:40Конспект заняття для молодшої групи з пріоритетом мовленнєвого розвитку.
Тема: У бабусі на подвір’ї
Програмовий зміст: навчати дітей розпізнавати тварин за голосом, наслідувати їх, правильно називати тварин та їх дитинчат; закріплювати знання дітей про те, чим харчуються свійські тварини; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, уміння слухати, логічне мислення; виховувати любов до тварин, бажання за ними доглядати.
Словник: активізувати вживання іменників: кішка, собака, корова, коза, свиня, кошенята, цуценята, телята, козенята, поросята; дієслів: гуляє, бігає, грається, їсть, лежить, стоїть.
Матеріал: клубочки різного кольору, картинки із зображенням тварин та їх дитинчат, картинки із зображенням житла тварин, їжа для тварин.
ХІД ЗАНЯТТЯ
- Подивіться, діти, які чудові клубочки я сьогодні знайшла. Якого вони кольору? Як ви думаєте, хто б міг гратися цими клубочками? (Міркування дітей.)
- Ой, один клубочок покотився на подвір’я. Підемо за ним.
Подивіться, він покотився на бабусине подвір’я. Хто є у неї на подвір’ї?(Діти називають тварин.)
- До кого прикотився клубочок? (До котика.)
- Котик який? (Пухнастий,рудий,маленький.)
- Що він робить? (Бігає, вмивається, спить, ходить, співає пісеньку.)Яку?
- Подивіться, що роблять інші тварини? (Діти розглядають сюжетні картинки і розповідають, що роблять тварини.)
- Хто зображений на картинці? Що є у вашої тварини? (Називають частини тіла.) Як рухається тварина?
Дидактична гра “Хто в будиночку живе?”
Мета: впізнавати тварин за голосами.
(Діти підходять до будиночків і питають: Хто в будиночку живе?)
Чути запис голосів тварин. Діти називають тварину за її голосом. Потім за картинками визначають тварину та її дитинчат: кішка і кошенята, собака та цуценята, корова і телята, коза та козенята, свиня і поросята.
Наші тварини зголодніли, але не пам’ятають, як потрібно попросити їсти.
- Як просить їсти корівка?А кішка? А собака? А коза?
(Діти наслідують голоси тварин. Запропонувати дітям наслідувати спочатку дорослих тварин, а потім їхніх дитинчат. Так вони будуть відпрацьовувати інтонаційну виразність мовлення.)
- А тепер давайте почастуємо їх обідом.
Але що робити? Вся їжа лежить в купі.
- Кого і чим ми будемо частувати?
(Корівку нагодуємо травою, кішці наллємо молока тощо.)
Підсумок
- Тварини поїли і дякують діткам. Яких тварин ми зустріли у бабусі на подвір’ї? Які тварини вам найбільше сподобалися? Чому? (Відповіді дітей.)
———
Назад