Тема: Там, де скупощі добра не жди

03.03.2016 17:42

Конспект заняття для старшої групи з               пріоритетом мовленнєвого розвитку.

       Тема: Там, де скупощі добра не жди

        Програмовий зміст: зв’язне мовлення: продовжувати навчати дітей складати короткі оповідання й домислювати подальші події; формувати уміння розігрувати невеликі сценки;

        Граматика: удосконалювати і закріплювати навички узгодження займенників з іменниками;

       Звукова культура: розвивати вміння правильно інтонувати різні типи речень, дотримуватися пауз у кінці речень; виділяти голосом звертання, вставні слова; формувати доброзичливе ставлення до оточуючих; формувати уміння бачити і розуміти настрій оточення, виявляти своє ставлення до подій; виховувати бажання ділитися з друзями, поважати їх.

      Словник: активізувати вживання слів і виразів: жадібний, про запас; активізувати словник дієприкметниками: працелюбний, роботящий.

       Матеріал: три скриньки: в першій – іграшки, в другій – книжки, в третій – сердечка; текст оповідання Ш. Амонашвілі “Моє”, дві цукерки, тасьма; картина із зображенням хлопчиків: один їсть морозиво, інший – намагається пригостити жадібного цукеркою.

      ХІД ЗАНЯТТЯ

На килимку три скриньки: велика, менша і зовсім маленька.

Вихователь: Що може бути у скриньках? (Варіанти відповідей дітей.)

Вихователь: У великій скриньці – іграшки, у середній – книжки, у маленькій – паперові сердечка.

      (Вихователь пропонує дітям обрати скриньку і пояснити свої дії.)

Вихователь: Отже, кілька дітей обрали скриньку, де знаходяться іграшки. А чи можемо ми всі ними одночасно погратися? Як?

Діти: Одночасно не можемо. Одним потрібно гратися, іншим чекати.

     (Вихователь пропонує послухати оповідання Ш. Амонашвілі Моє.)

                                          МОЄ

Артем: Чий це автомобіль?

Даринка: Мій, не чіпай!

Артем: А цей коник?

Даринка: Мій, не зламай!

Артем: Тоді корабликом гратимусь!

Даринка: Мій, поклади!

Артем: Дай погратися.

Даринка: Не можна, не дам, усе моє!

Артем: Тебе “Моє” звати, а не Даринка.

 

Запитання для бесіди

-         Як назвав Артем дівчинку?

-         Чи згодні ви з ним? Чому?

-         Чи бувають в нашій групі такі ситуації?

-         Як розв’язати цю проблему? (Відповіді дітей.)

    Вихователь: Давайте спробуємо розіграти це оповідання. Які іграшки нам потрібні?

   Діти: Автомобіль, кораблик, коник.

 

(Діти розігрують оповідання за ролями.)

    Дидактична граДві цукерки

(Робота в парах.)

Вихователь пропонує дітям розподілитися на пари. Кожна пара отримує дві цукерки, зав’язані тасьмою.

    Вихователь: Що ви будете робити з цими цукерками?

    Діти: Поділюся з другом. Понесу додому і поділюся з мамою. З’їм сам.

 

Фізкультхвилинка “Жадібний пес”

 

Жадібний пес дрова приніс,

Води приніс.

Тісто учинив,

Пирогів напік,

У куточку сів і все сам з’їв: гам-гам-гам!

 

Вихователь: Песик який?

    Діти: Працелюбний, роботящий.

     Вихователь: А ще який?

    Діти: Жадібний.

    Вихователь: А чи знаєте ви жадібних дітей? (Відповіді дітей.)

  Вихователь показує малюнок, на якому зображений хлопчик, котрий заховав морозиво.

    Вихователь: Чому він заховав морозиво? Чи стало хлопчикові соромно, коли друг пригостив його цукеркою? Чи відповідає цій картині приказка: Не буває жадібності про запас?

-         Давайте складемо оповідання за змістом картини і подумаємо, як будуть розвиватися події далі.

4 – 5 дітей складують розповіді за картиною.)

Вихователь: Кілька дітей обрали другу скриньку. У ній – книги. Чи можемо ми усі одночасно всі розглядати книгу, читати її?

    Діти: Так, можемо.

    Вихователь: Книга нам дарує гру “Моє – спільне.”

 

Гра “Моє – спільне”

Спробуйте назвати, що в дитячому садку моє, а що -  спільне.

Діти

Моє:                    Спільне:

Одяг                     Іграшки  

Рушник                Меблі

Ім’я                      Посуд

Взуття                  Книжки

    Вихователь: А як ви вважаєте, жадібні можуть дружити? (Відповіді дітей.)

    Вихователь: Як же їм допомогти?

    Діти: Надіслати телеграму; запросити до нас у садочок; розповісти, що у нашій групі немає жадібних.

    Вихователь: Тепер поглянемо,хто ж обрав третю скриньку. Вона хоча і найменша, але в ній велика щира любов. А символізують любов ці маленькі сердечка. (Показує сердечка.)

   Вихователь звертається до дітей, які обрали найменшу скриньку з сердечками.

-         Чому ви обрали скриньку з сердечками? Із ким ви хочете поділитися?

-         Як назвати тих людей, які готові поділитися будь-чим?

Діти: Щедрі, щирі, нежадібні. Вихователь: У найменшій скриньці багато сердечок, їх на всіх вистачить. (Діти, які обрали скриньку з сердечками, дарують сердечка усім дітям групи.)

Назад