Тема: Там, де скупощі добра не жди
03.03.2016 17:42Конспект заняття для старшої групи з пріоритетом мовленнєвого розвитку.
Тема: Там, де скупощі добра не жди
Програмовий зміст: зв’язне мовлення: продовжувати навчати дітей складати короткі оповідання й домислювати подальші події; формувати уміння розігрувати невеликі сценки;
Граматика: удосконалювати і закріплювати навички узгодження займенників з іменниками;
Звукова культура: розвивати вміння правильно інтонувати різні типи речень, дотримуватися пауз у кінці речень; виділяти голосом звертання, вставні слова; формувати доброзичливе ставлення до оточуючих; формувати уміння бачити і розуміти настрій оточення, виявляти своє ставлення до подій; виховувати бажання ділитися з друзями, поважати їх.
Словник: активізувати вживання слів і виразів: жадібний, про запас; активізувати словник дієприкметниками: працелюбний, роботящий.
Матеріал: три скриньки: в першій – іграшки, в другій – книжки, в третій – сердечка; текст оповідання Ш. Амонашвілі “Моє”, дві цукерки, тасьма; картина із зображенням хлопчиків: один їсть морозиво, інший – намагається пригостити жадібного цукеркою.
ХІД ЗАНЯТТЯ
На килимку три скриньки: велика, менша і зовсім маленька.
Вихователь: Що може бути у скриньках? (Варіанти відповідей дітей.)
Вихователь: У великій скриньці – іграшки, у середній – книжки, у маленькій – паперові сердечка.
(Вихователь пропонує дітям обрати скриньку і пояснити свої дії.)
Вихователь: Отже, кілька дітей обрали скриньку, де знаходяться іграшки. А чи можемо ми всі ними одночасно погратися? Як?
Діти: Одночасно не можемо. Одним потрібно гратися, іншим чекати.
(Вихователь пропонує послухати оповідання Ш. Амонашвілі “Моє”.)
МОЄ
Артем: Чий це автомобіль?
Даринка: Мій, не чіпай!
Артем: А цей коник?
Даринка: Мій, не зламай!
Артем: Тоді корабликом гратимусь!
Даринка: Мій, поклади!
Артем: Дай погратися.
Даринка: Не можна, не дам, усе моє!
Артем: Тебе “Моє” звати, а не Даринка.
Запитання для бесіди
- Як назвав Артем дівчинку?
- Чи згодні ви з ним? Чому?
- Чи бувають в нашій групі такі ситуації?
- Як розв’язати цю проблему? (Відповіді дітей.)
Вихователь: Давайте спробуємо розіграти це оповідання. Які іграшки нам потрібні?
Діти: Автомобіль, кораблик, коник.
(Діти розігрують оповідання за ролями.)
Дидактична гра “Дві цукерки”
(Робота в парах.)
Вихователь пропонує дітям розподілитися на пари. Кожна пара отримує дві цукерки, зав’язані тасьмою.
Вихователь: Що ви будете робити з цими цукерками?
Діти: Поділюся з другом. Понесу додому і поділюся з мамою. З’їм сам.
Фізкультхвилинка “Жадібний пес”
Жадібний пес дрова приніс,
Води приніс.
Тісто учинив,
Пирогів напік,
У куточку сів і все сам з’їв: гам-гам-гам!
Вихователь: Песик який?
Діти: Працелюбний, роботящий.
Вихователь: А ще який?
Діти: Жадібний.
Вихователь: А чи знаєте ви жадібних дітей? (Відповіді дітей.)
Вихователь показує малюнок, на якому зображений хлопчик, котрий заховав морозиво.
Вихователь: Чому він заховав морозиво? Чи стало хлопчикові соромно, коли друг пригостив його цукеркою? Чи відповідає цій картині приказка: Не буває жадібності про запас?
- Давайте складемо оповідання за змістом картини і подумаємо, як будуть розвиватися події далі.
4 – 5 дітей складують розповіді за картиною.)
Вихователь: Кілька дітей обрали другу скриньку. У ній – книги. Чи можемо ми усі одночасно всі розглядати книгу, читати її?
Діти: Так, можемо.
Вихователь: Книга нам дарує гру “Моє – спільне.”
Гра “Моє – спільне”
Спробуйте назвати, що в дитячому садку моє, а що - спільне.
Діти
Моє: Спільне:
Одяг Іграшки
Рушник Меблі
Ім’я Посуд
Взуття Книжки
Вихователь: А як ви вважаєте, жадібні можуть дружити? (Відповіді дітей.)
Вихователь: Як же їм допомогти?
Діти: Надіслати телеграму; запросити до нас у садочок; розповісти, що у нашій групі немає жадібних.
Вихователь: Тепер поглянемо,хто ж обрав третю скриньку. Вона хоча і найменша, але в ній велика щира любов. А символізують любов ці маленькі сердечка. (Показує сердечка.)
Вихователь звертається до дітей, які обрали найменшу скриньку з сердечками.
- Чому ви обрали скриньку з сердечками? Із ким ви хочете поділитися?
- Як назвати тих людей, які готові поділитися будь-чим?
Діти: Щедрі, щирі, нежадібні. Вихователь: У найменшій скриньці багато сердечок, їх на всіх вистачить. (Діти, які обрали скриньку з сердечками, дарують сердечка усім дітям групи.)
———
Назад