Тема: Подорож до планети див

21.01.2016 17:43

Конспект заняття для старшої групи з пріоритетом логіко – математичного розвитку.

       Тема: Подорож до планети див

        Програмовий зміст: закріпити знання дітей про числа та цифри в межах восьми; перевірити обсяг знань дітей про геометричні фігури та уміння складати з них різноманітні предмети; вправляти в умінні орієнтуватися в просторі; розвивати логічне мислення, уміння швидко знаходити оптимальні варіанти розв’язання  задач – жартів; виховувати інтерес до математики, бажання працювати самостійно.

        Матеріал: набір цифр; чарівний листочок; чарівний кристал; геометричні фігури; іграшка “Інопланетянка”, зайчик, лисичка, Колобок.

       ХІД ЗАНЯТТЯ

       Звучить музика, помічник вихователя заносить у двері Інопланетянку(іграшка зроблена з великої коробочки, на ній багато мигалок).

-         Доброго дня, малята! Мене звуть Інопланетянка! А як називається ваша група?

-         Ми – група “Бджілки”

                                     Бджілки ми маленькі,

                                     Гарні й веселенькі.

                                     Вчимося і граємо,

                                     Дружними зростаємо!

-         Це дуже добре, що ви дуже дружні. Я прилетіла з планети Див і хотіла запросити вас до себе, але ж дістатися моєї планети можуть тільки розумні і кмітливі діти.

1.      Дидактична гра “Порахуй звуки й покажи цифрою” (5 разів тупнути;2 рази плеснути в долоні, 6 разів стукнути в музичний трикутник, 1 раз зашелестіти папером…).

2.      Дидактична гра “Рахуй далі” (пряма і зворотна лічба від заданого числа – гра з м’ячем).

3.      Порахуй геометричні фігури. (Діти рахують, відповідь кажуть пошепки вихователеві, а коли вихователь махне рукою, тоді всі разом її виголошують хором.)

-         Де більше трикутників – у зеленому чи в червоному квадраті?

-         Ну що ж, випробування ви мої пройшли, я чекатиму вас на своїй планеті, а дорогу покаже вам мій магічний кристал. (Вихователь дістає кристал зі скриньки Інопланетянки.)

-         До зустрічі на планеті див.

-         Що ж, малята, одягайте скафандри, сідайте в нашу математичну ракету, а ти, кристале, вказуй шлях!

Рахують хором: 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 – пуск!

-         У нас 1 зупинка.  Дивіться: стоїть хатинка, а поряд зайчик плаче.

-         Чому він плаче? З якої зайчик казки?

-         Здається, я знаю, як Козу-дерезу з хатинки вигнати. Ми їй квіти подаруємо, у зайчика їх багато у квітнику.

-         У мене 4 айстри, 3 чорнобривці. Яких квітів більше? На скільки? Як зробити, щоб було порівну?

 Називаючи квіти, діти позначають їх цифрами.

-         Коза відчинила двері і впустила зайчика! Летимо далі – веди, кристале!

-         А зараз 2 зупинка – нас зустрічає Колобок. Чому він так швидко біжить і від кого? Як зробити, щоб лисичка не з’їла Колобка? Як його врятувати?

   (Стати овалом, трикутником; надутися і стати повітряним; стати сонечком, круглим камінцем…)

-         А ось і Лисичка!

     Вона каже, що не буде їсти Колобка, якщо ви правильно розв’яжете її задачі.

     Тільки будьте уважними і пам’ятайте, що Лисичка дуже хитра!

1.       Настала зима. Спочатку зацвіла 1 яблуня, а потім 3 сливи. Скільки дерев зацвіло? (Взимку дерева не цвітуть.)

2.       Одного чоловіка запитали, скільки в нього дітей. Відповів він так: у мене 4 сини, а в кожного є рідна сестра. Скільки у нього дітей? (П’ятеро.)

3.       Як розділити п’ять яблук між п’ятьма дівчатами, щоб одне залишилось у кошику? (Одній дати яблуко разом із кошиком.)

Лисичка: Розв’язали всі задачі, ну, що ж, відпускаю вашого Колобка.

3 зупинка - “Іграшкове містечко”.

  - Хто тут живе? Які іграшки ви бачите? Скільки їх? Порахуйте їх за порядком. Хто стоїть за порядком п’ятим? Який за порядком слон?За якою за порядком іграшкою стоїть лялька?

   - Погляньте, здається,іграшки чомусь сумні? Як ви гадаєте, чому? (У них домівок немає.)

    Дидактична гра Збудуємо іграшкове містечко(з геометричних фігур)

-         Молодці, а зараз трішки пограємо. Якщо я буду говорити правильні твердження, ви будете плескати, піднявши руки вгору, а якщо ні – руки тримайте опущеними.

1)     Сьогодні середа?

2)     На вулиці зима?

3)     5 менше 1?

4)     Лід гарячий?

5)     Молоко рідке?

6)     Після ранку настає ніч?

7)     У квадрата 4 сторони?

8)     Поїзд довший за автобус?

9)     Кущик вищий за дерево?

  Чути голос Інопланетянки.

-         Дякую вам, малята, тепер я дійсно переконалася, що ви дружні та розумні, ви зробили справжнє диво, допомогли всім жителям моєї планети, тому я хочу вас нагородити.

-         Пройдіть п’ять кроків прямо, зверніть ліворуч, пройдіть ще три кроки, зверніть праворуч, подивіться вгору, а тепер вниз.

Під серветкою лежить велика цукерка з картону, а в ній багато цукерок для дітей.

-         Давайте подякуємо Інопланетянці і будемо повертатися до дитячого садку. До побачення!

-         Веди нас, кристале!

-         Сподобалась вам подорож? Що найбільше запам’яталось? Чого ви навчились?

 

Назад