Грип, ГРВІ, ГРЗ: в чому різниця?

01.03.2017 10:31

Грип, ГРВІ, ГРЗ: в чому різниця?

Болить горло, закладений ніс, температура? Так це ж застуда! Чи як ще кажуть ОРЗ, ГРВІ, грип. Але ці поняття зовсім не тотожні. Давайте разом розберемось що ж саме означає кожне з них.

Що таке ГРЗ

Абревіатура ГРЗ розшифровується так: «гостре респіраторне захворювання». «Гостре» - означає протиставлення хронічному захворюванню; «респіраторне» - означає, що «зачеплені» органи дихання.

ГРЗ - термін збірний, як і термін «застуда». Він позначає сукупність різноманітних інфекцій, бактеріальних (збудник - хвороботворна бактерія) чи вірусних (збудник - вірус).

Що таке ГРВІ

ГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція. До ГРВІ ми зараховуємо ті захворювання, збудниками яких є віруси. Виходить, що поняття «ГРВІ» теж позначає не конкретну хворобу, а сукупність різних вірусних захворювань, їх безліч.

Ось лише деякі з них:

  • Риновирусная інфекція. Простіше кажучи, банальний нежить. Він викликається однойменним вірусом. Риновірусів існує більше сотні, через це наша імунна система не може запам'ятати ворога. Тому лікуй, не лікуй нежить, все одно кілька днів прохворієш.
    Симптоми: утрудненість дихання, закладеність носа (інфекція вражає переважно слизову носоглотки), водянисті виділення з носа.
     
  • Вірус парагрипу. Він викликає розвиток ларингіту (запалення гортані).
    Симптоми: утруднене, свистяче дихання, «гавкаючий» кашель, осиплість голосу.
     
  • РС-інфекція (респіраторно-сінтіціальний). Потрапляючи в організм, вона «нагороджує» нас бронхітом (це запалення стінок бронхів).
    Симптоми: болісний сухий кашель, через деякий час переходить у продуктивний (вологий).
     

Грип

Грип - захворювання серйозне. Збудник - Mixovirus influenzae з сімейства вірусів Orthomyxoviridae (ортоміксовіруси). Він буває трьох типів: A, B і C. Мікроб швидко розмножується, тому грип «накриває» нас раптово (через 14-48 годин після зараження).

Клінічні прояви (симптоми) украй різноманітні: кашель, біль і першіння в горлі, закладеність носа, підвищена температура, головний біль, відчуття ломоти в тілі, слабкість.

Головне при грипі - не допустити ускладнень. Хворому потрібен спокій, тепле пиття і препарати, що допомагають позбутися симптомів хвороби.

Вірус грипу від сезону до сезону мутує, тому створити ефективні ліки, що допомагали б позбутися будь-якого типу цього захворювання, проблематично. Лікування хвороби спрямоване на пом'якшення та усунення симптомів.

При грипі рекомендується рясне пиття - чай, компоти, морси. Справа в тому, що рідина вимиває з організму токсини (від грецького toxikоn - отрута), які у великій кількості утворюються при грипі. Людям, що страждають набряками і проблемами з нирками, варто бути в цьому питанні обережніше.

Деякі поради по лікуванню:

Біль голови і мозку при застуді (рекомендації особливо підходять для флегматиків).

  • Насіння розтертої гірчиці змішати з медом у пропорції 1 чайна ложка порошку на 1 столову ложку меду. Вживати як ліки для злизування (суміш злизувати з чайної ложки невеликими порціями).
  • Інгаляція парами гвоздики.
  • Порошок гвоздики з медом - ліки для злизування. По 2-3 рази на день по 1 чайній ложці після їжі через 2 години.

Вологий кашель.

  • Приготувати порошок з насіння гірчиці або куркуми, або імбиру, або гвоздики, або кардамону з медом. Застосовувати як ліки для злизування.
  • Розтирати груди і спину сіллю з гірчичним або сезамовим маслом до почервоніння.
  • На груди ставити лікарські пов'язки (на вовняну тканину тонким шаром намазати мед і зверху посипати сіллю або імбиром, або корицею, накласти на груди або спину на ніч.
  • Настій 1 столової ложки сосни з 1 щіпкою імбиру, пити по півсклянки 3 рази за 30-40 хв до їди. Рекомендації особливо підходять для флегматиків.

Сухий кашель.

  • Вологі теплі киселі з журавлини, смородини.
  • Яблучний лист заварити в окропі і пити з 1 щіпкою імбиру по 1 склянці 2-3 рази на день.
  • Робити примочки або припарки з насіння гірчиці, кориці, гвоздики на ділянку грудей.
  • Пити тепле молоко з мигдальним маслом або топленим маслом з 1 щіпкою мускатного горіха.
  • 1 столова ложка фіалки на склянку окропу, варити поки не випарується половина рідини. Приймати по половині склянки 2 рази на день вранці і ввечері через 1-1,5 години після їжі.
  • Пити настій кореня солодки з 1 щіпкою кардамону.
  • Взяти по ¼ чайної ложки гвоздики, порошку імбиру, кардамону і 1 чайну ложку кореня солодки (або кореня алтея). Залити 200 мл окропу, настояти 5 хвилин, процідити. Пити настій маленькими ковтками. Допомагає при кашлі, що супроводжується больовими відчуттями.


Здоров'я вам та вашим діткам!

 
Назад